Finanse przesiębiorstwa

pieniądzeWszyscy przedsiębiorcy powinni zastanowić się nad skorzystaniem z zalet, jakie oferuje outsourcing księgowości. Powierzenie biurom finansowym prowadzenia naszych rachunków, mimo pewnych kosztów, podaruje nam gwarancję, że czuwają nad nimi fachowcy. Oczywiście zanim dokonamy wyboru usługodawcy, należy mieć baczenie na parę kluczowych spraw. Poniżej trochę praktycznych wskazówek.

Pamiętaj, żeby skontrolować, czy biuro rachunkowe ma ubezpieczenie OC. To ważne, bo wtedy nieszczęśliwe błędy w prowadzeniu ksiąg nie obciążą naszych kieszeni. Nie muszę chyba wspominać, że wszelka tego rodzaju działalność ma obowiązek się legitymować aktualną licencją Ministra Finansów. Dyplomy i wyróżnienia nie są obowiązkowe, ale na pewno zachęcą nas do wyboru.

W celu zbadania jakości usług, proponuję popytać biznesmenów, którzy korzystali wcześniej z danego biura. Jeżeli takowych nie znamy, użyteczne będą fora w internecie lub komentarze i recenzje publikowane w bazach firm księgowych (taki portal istnieje m.in. dla stolicy właśnie). Niektóre biura pokazują swój prospekt, w którym poznamy listę firm, zadowolonych z obsługi finansów i z innych usług (np. badanie sprawozdań finansowych).

A specjaliści od księgowości potrafią wykazać się nie tylko, gdy chcemy ciągłej opieki nad finansami. Ich pomoc okazuje się konieczna w wypadku, gdy pojawiają się nieścisłości w działalności biznesowej. Prowadzony fachowo audyt finansowy pomoże nam wyłapać błędy i wyeliminować je skutecznie. Na świecie z sukcesami funkcjonuje wiele biznesów, uchronionych od zagrożenia plajty dzięki prawidłowo i skrupulatnie przeprowadzanym zewnętrznym audytom.

This entry was posted in Uncategorized and tagged , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s