Wymarzona łazienka

baterie do umywalek Mini metraż łazienki to duży kłopot. Wie to każdy, kto stara się umieścić jak największą liczbę akcesoriów, takich jak zestawy prysznicowe, resztę armatury, baterie do umywalek, dysponując bardzo ograniczoną powierzchnią. Wszystko musi być rozplanowane mądrze, żeby idealnie zagospodarować przestrzeń, zapewniając wystarczającą użyteczność, a równocześnie nie zawalić zbytnio łazienki.

Malutka łazienka jest zazwyczaj spotykana w domach z wielkiej płyty, a także w przedwojennych blokach klasy niższej. Nabycie lokum w takich typach architektury nierzadko łączy się z nieobecnością pralki i wanny. Grozić lokatorom mogą również obolałe kości po nocnej wizycie w toalecie. Nie ma co załamywać rąk, mamy do dyspozycji szeroka gama rozwiązań, proponowanych przez firmy z armaturą łazienkową. W dalszym tekście poznasz najlepsze pomysły dla małych łazienek.

Mocno ergonomicznym i wygodnym pomysłem są deszczownice prysznicowe. To najnowszy wynalazek w świecie urządzeń łazienkowych. Daje plusy dla oka, wymiarowe i uciechę z prysznica. Umieszczony pod sufitem szeroki wylot na strumień wody sprawi, że poczujemy się jak w czasie orzeźwiającego deszczu. Szeroki strumień z deszczownicy ułatwi mycie całego ciała i ograniczy w ten sposób zużycie wody. Oszczędzimy sporo metrażu , bo nie trzeba montować armatury prysznicowej. Deszczownice można zakładać pod sufitem lub też na ścianie pod tynkiem.

Dla każdego, kto ma mało miejsca na duży komplet WC, poleca się zestawy podtynkowe. Rozwiązanie polega na zainstalowaniu składników sanitariatu pod tynkiem. Na zewnątrz znajduje się tylko muszla od klopa, a reszta montowana jest w ścianie. Jest to ładne jednak w razie awarii wyjątkowo problematyczne rozwiązanie, ponieważ wiąże się z kuciem ściany.

Alternatywą dla tego rozwiązania są zestawy nadtynkowe, czyli samonośne toalety w jednym zwartym zestawie, mocno oszczędzające miejsce. Nie nie są w prawdzie równie piękne jednak bardzo dobrze spełniają rolę funkcjonalną i są wyjątkowo praktyczne.

Nie muszę przekonywać, że ciekawych propozycji dla małych łazienek jest mnóstwo. Mniej powierzchni nie musi skłaniać do ograniczania sprzętu. Da się znaleźć dużo praktycznych, małych i równocześnie ładnych elementów wyposażenia. Oszczędny design łazienki umie być przytulny i ładny.

This entry was posted in Uncategorized and tagged , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s