Rynek nieruchomości w Warszawie

mieszkania WarszawaWielu Polaków interesuje się wyjazdem do Warszawy. Młodzi ludzie chcą wyjechać tam aby studiować, z kolei ci trochę starsi pragną tam szukać lepszego życia. To w pełni uzasadnione, gdyż gdzie miała by być najlepsza sytuacja gospodarcza, jeżeli nie właśnie w Warszawie. Dodatkowo znajduje się tam mnogość bardzo zacnych uczelni, a wśród nich Uniwersytet Warszawski lub Akademia Medyczna, a także wiele miejsc, w których możemy odbyć znaczące praktyki i rozpocząć karierę zawodową. Nie ma wątpliwości, że jest to miasto stawiające wymagania, w którym musimy być przygotowani na szybkie tępo życia i ciężką pracę, aby się wybić, jednakże chociaż daje na to szansę.

Zakup czy wynajem?
Gdy chcemy w rzeczywistości przenieść się do Warszawy (zaraz po zapoznaniu się z możliwymi ofertami pracy) wypada poszukać lokum. Wbrew pozorom istnieje prawdopodobieństwo, że to nie będzie takie proste, szczególnie gdy mieszka się w dość znacznej odległości. Początkowo trzeba rozpatrzeć dwie możliwości: zakup czy wynajem. Należy wspomnieć, że w chwili obecnej jest naprawdę opłacalny okres aby zainwestować w nieruchomości, jednak najwłaściwiej było by posiadać odłożone własne pieniądze, gdyż, ze względu na kryzys gospodarczy, banki niechętnie przyznają kredyty , poza tym kredyt jest obciążony oprocentowaniem. Z drugiej jednak strony, rozważając wynajem, musimy wziąć pod uwagę to, iż minimalnie 50 % wszystkich kosztów będzie wynosiło odstępne dla właściciela mieszkania, które w rzeczywistości mogło by pokryć miesięczną ratę kredytu. Reasumując, jeżeli tylko jest taka możliwość, najrozsądniej było by kupić lokum na własność, bo nie ma sensu oddawać komuś pieniądze i nie mieć z żadnych tego korzyści na przyszłość. Jednak jako, że nie jest to takie proste, początkowo na jakiś okres można wynająć lokum.

Jak szukać?
Poszukując mieszkania do wynajęcia, najodpowiedniej jest wykorzystać internet, który jest pełen stron z ogłoszeniami. Możemy odszukać tam zarówno propozycje od osób prywatnych, jak i te, obsługiwane przez biura nieruchomości. Zacznijmy od wpisania w wyszukiwarkę odpowiedniej frazy, takiej jak na przykład: wynajem mieszkania Warszawa, mieszkania Warszawa wynajem, albo po prostu warszawa mieszkania. W tym momencie wyświetlą nam się linki do wielu różnych portali, jak np. domoklik.pl, maxon.pl, domiporta.pl i nieruchomości.pl. Wchodząc na któryś z nich, mamy szansę nie tylko obejrzenia ofert, ale i podania kryteriów, które nas usatysfakcjonują, takich jak minimalna i maksymalna powierzchnia oraz cena, ilość pokoi, a nawet dzielnica, w jakiej chcieli byśmy zamieszkać. Większość ogłoszeń opatrzone jest również zdjęciami lokum. Daje nam to możliwość wybrania odpowiedniego lokum bez ruszania się z domu. Pozostaje tylko dokonanie wyboru,które z nich jest dla nas najbardziej właściwe, kontakt z właścicielem lub biurem, podpisanie umowy i już możemy się wprowadzać. Czyż to nie dziecinnie łatwe?

This entry was posted in Uncategorized and tagged , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s