Moda na nadchodzący sezon

kraina-stylu.plZima jest szczególną porą, gdy ze względu na mróz oraz silny wiatr należy zatroszczyć się o swój komfort i zdrowie. Niezbędny jest właściwy ubiór, zapewniający ochronę przed zimnem i wilgoci. Od tego zależne jest bowiem zdrowie i dobre samopoczucie w tym czasie. Grube kurtki, futra i płaszcze są na porządku dziennym. Analogicznie jak w innych porach roku, także w zimie ubrania podlegają różnym modom i zmianom stylu. W każdym sezonie modne są inne materiały, dodatki i barwy. Niektóre z trendów z przeszłości obecnie przeżywają renesans, w nowoczesnych, dostosowanych do obecnych warunków wydaniach. Wyszukując w na stronach WWW „moda zima 2013” uzyskuje się dużo podpowiedzi na temat dzisiejszych trendów.

Ubrania wierzchnie
W poprzednich latach obserwowało się dużo zmian w odniesieniu do modnych okryć wierzchnich na zimę. Trendy zima 2013 obejmują natomiast konkretne pomysły. W dużej mierze obecnie stawia się na wygodę i ciepło. Jeszcze w sezonie minionym modne były damskie płaszcze materiałowe, stosunkowo niezbyt długie, a ze względu na materiał – niekoniecznie ciepłe i przemakające. Ich częstą wadą był również brak kaptura, który w porze zimowej często staje się bardzo przydatny, w szczególności dla kobiet, które nie lubią czapek. W miastach oraz w sklepach odzieżowych królują aktualnie długie płaszcze puchowe, w większości wyposażone w pasek na wysokości talii. Ich barwy są różne, chociaż klasyczna czerń dominuje nad innymi. Płaszcze te zawsze mają kaptur i są niezwykle grube. Nierzadko również posiadają gruby kołnierz, który może zastąpić zamiast szalika.

Obuwie i dodatki
Aktualnie popularne i często noszone jest obuwie na koturnach. Nierzadko mają elementy wykonane z futra, są ciepłe i często sznurowane. Do surowców zaliczyć można takie jak skóra, zamsz i skóropodobne. Dodatki na zimę także podlegają zmianom mody. Obecnie często spotyka się szaliki o kształcie tak zwanych kominów, którymi można owinąć szyję kilkakrotnie, a także założyć na głowę. Coraz większą popularnością cieszą się wszelkiego rodzaju dodatki futrzane, a więc czapki w kształcie głów zwierząt, rękawiczki futrzane, obramowania kapturów. Bardzo chętnie kobiety zastępują czapki nausznikami, które także często są futrzane. Odkryj więcej na kraina-stylu.pl!

This entry was posted in Uncategorized and tagged , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s